WERTYKULACJA PASYWNA BOISKA

Pora na wertykulację boiska. Jak to zrobić? Czym to zrobić? Jak to zrobić nie uszkadzając murawy?

Można do tego typu prac wykorzystać np. maszynę Wiedenmann Terra Rake. Maszyna została skonstruowana specjalnie do szybkiej i efektywnej wertykulacji boisk sportowych. Czas wykonania zabiegu to ok. 40 minut. Dzięki odpowiedniej budowie urządzenia - specjalnie skonstruowane pazurki o odpowiedniej grubości, pięciokrotny zwój pazurka na rurce oraz dwie pływające ramy pozwalają na naprawdę szybką i bezpieczną pracę. Zgrzebłem Wiedenmann Terra Rake można pracować z prędkością minimalną 12 km/h a optymalną prędkością pracy jest 20 km/h.

Zgrzebła mogą być podczepiane do ciągników z tylnym TUZ-em lub do kosiarek samojezdnych na zaczep jednopunktowy (ciągnione).

Profity użycia zgrzebła Terra Rake:
- nie wyłączamy murawy z użytkowania jak to jest w przypadku wertykulatorów aktywnych,
- stosujemy regularnie co 4-6 tygodni usuwając małe ilości filcu i utrzymując murawę cały czas w zdrowej kondycji,
- stosujemy mniej chemii,
- przy regularnym używaniu zgrzebła chwasty same się cofają i już nie wyrastają,
- brak części eksploatacyjnych,
- dziecinnie proste w użyciu - brak ryzyka uszkodzenia darni.

BUDOWA BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ W MIEJSCOWOŚCI UJŚCIE

W Lipcu 2017 roku rozpoczęliśmy pracę związane z budową boiska do piłki nożnej w miejscowości Ujście. Zakres prac obejmował: zdjęcie warstwy humusu z płyty boiska, wykonanie systemu automatycznego nawadnia płyty boisk, montaż siatki zabezpieczającej przed uszkodzeniami murawy przez krety, nornice itp. profilowanie płyty boiska ze spadkami umożliwiającymi odpływ nadmiaru wody, wysiew nasion traw sportowych, prace te zakończyły pierwszy etap inwestycji.

Kolejnym etapem inwestycji zaplanowanym na 2018 rok jest pielęgnacja murawy. Zabiegi będą polegać przede wszystkim na częstym koszeniu oraz odpowiednim nawożeniu trawy oraz opryski chemiczne aż do uzyskania stanu murawy pozwalającej na użytkowanie przez piłkarzy.

PIELĘGNACJA BOISK PIŁKARSKICH - OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W TRZCIANCE

Miło nam Państwa poinformować, że Firma Gartenbruk prowadzi zabiegi pielęgnacyjne na boisku głównym i treningowym trzcianeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pielęgnacja tych boisk piłkarskich polega na ogólnej poprawie ich wyglądu oraz na regeneracji powierzchni trawiastej. Dzięki przeprowadzonej odbudowie boisk piłkarskich trzcianeckie murawy będą jednymi z najlepszych boisk w regionie. Wkrótce zamieścimy relację fotograficzną z tej inwestycji.

NAWADNIANIE BOISK PIŁKARSKICH - AQUA ZDRÓJ W WAŁBRZYCHU

20.03.2017r. zakończyliśmy i uruchomiliśmy system nawadniania boiska w Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Budowa systemu nawadniania boiska piłkarskiego trwała z uwagi na nie korzystne warunki glebowe aż 10 dni, w tym czasie został wybudowany budynek hydroforni oraz system instalacji na płycie boiska oparty na zraszaczach firmy Perrot. Hydrofornia wraz ze stacją sterującą umiejscowiona jest w budynku betonowym przywiezionym na miejsce w całości, takie rozwiązanie pozwala całą hydrofornie złożyć np. u siebie w firmie i przewieść na plac budowy. Gotowe urządzenie pozostaje tylko postawić we wcześniej określonym miejscu i podłączyć zasilanie. Naszym zdaniem jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które pozwala skrócić do minimum czas montażu.

POKAZ MASZYN I URZĄDZEŃ

4 kwietnia br. na stadionie OSiR w Trzciance odbył się pokaz maszyn i urządzeń do pielęgnacji terenów zielonych. Pokaz ten kierowany był w dużej mierze dla osób i firm zajmujących się zarządzaniem boiskami sportowymi. Okazało się jednak, że niemałe zainteresowanie wykazali także właściciele przydomowych trawników oraz firmy wykonujące usługi komunalne. Jednym z punktów pokazu było szczegółowe przedstawienie zabiegów pielęgnacyjnych darni z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mechanicznego. Producentami maszyn były takie firmy jak: KUHN, Wiedenmann oraz JOHN DEERE. Ciekawą atrakcją było losowanie nagrody wśród gości, którzy uczestniczyli w pokazie. Do wygrania był bon na darmową, jednorazową usługę profesjonalnej pielęgnacji murawy.

GARTENBRUK S.C.

Lubiewo 6
66-530 Drezdenko

DANE FIRMOWE

NIP: 2810085992
REGON: 360780909

KONTAKT

T: +48 609 779 198
T: +48 512 046 703

GODZINY OTWARCIA

Pn. - Pt.: 8.00 - 16.00
So.: 8.00 - 13.00